Alarm Sistemleri İzmir

 

  • HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ İZMİR

  • YANGIN ALARM SİSTEMLERİ İZMİR

Alarm sistemleri İzmir, olarak bu konu başlığını iki ayrı başlık altında yazmayı daha uygun gördük, Alarm sistemleri denilince aklımıza gelenler; hırsız alarm sistemi ve yangın alarm sistemi. Bu iki konuda kendi aralarında çok sayıda kategoriye ayrılmaktadır. Hırsız alarm sistemleri; kablolu ve kablosuz olarak kurulabilmektedir. Sisteme; manyetik kontak, hareket dedektörü, hayvan algılamayan Ped Dedektörü, Basınç sensörü ve isterseniz yangın ile gaz algılama dedektörleri ekleyebilirsiniz. Tüm bunlar bir sistem üzerinden yönetilebilir. Yangın alarm sistemlerini de kablosuz ve kablolu olarak kullanabilirsiniz ayrıca yangın alarm sistemleri de ana başlık olarak adresli ve konvaksiyonel olarak ikiye ayrılmaktadır. Adresli sistemlerin en büyük farkı; sistemde hangi dedektör yangın algıladıysa merkezden direkt olarak görülebiliyor olmasıdır ki bu da istenmeyen sonuçların önüne en hızlı şekilde geçmeyi sağlar.

Yangın Alarm sistemleri

Yangın alarm ve ihbar sistemleri günümüzde olmazsa olmazlarda çünkü bir işletme sahibi iseniz veya yangın alarm mevcut bir ev sahibi iseniz kafanız ve içiniz rahat olsun bildiğiniz üzere yangın olayları artışta ve yangın başladığı zaman durdurulamaz bir hal alıyor bunun önüne geçebiliriz. Yangı n alarm sistemlerinde bir panel sayesinde nerde ihbar aldığı gibi birçok küçük detayı görmek mümkün ve yangın su borusu sayesinde yangına hemen müdahale etmek te mümkün bunun sayesinde birçok can ve mal kaybının önüne geçiyoruz yangın alarm sistemlerini önerdiğimiz yerler.

Otel Hırsız Alarm Sistemleri

Otel Yangın Alarm Sistemleri

Fabrika Alarm Sistemleri

Fabrika Yangın Alarm Sistemleri

İş Alarm Sistemleri

Market Alarm Sistemleri

Pansiyon Alarm Sistemleri

Pansiyon Yangın Alarm Sistemleri

Okul Hırsız Alarm Sistemleri

Okul Yangın Alarm Sistemleri

Kuyumcu Hırsız Alarm Sistemleri

Alarm algıladığı zaman mode gibi programlar atayarak havalandırmayı aç elektriği kes suyu kapat aç gibi birçok önlem alabilirsiniz. Tabi önlemini almak için doğru dedektör seçilmelidir ve dedektör çeşitleri şunlardır.

Duman Detektörü

Alev Detektörü

Elektronik Korna- Siren

Yangın Butonu

Isı Artış Detektörü

Sabit Sıcaklık Detektörü

Beam duman detektörü

Evinizin güvenliği her türlü alarmla sağlamak mümkün bir eve hırsız girdikten sonra ister istemez içimizde bir kötü his oluyor bunun olmaması için en erken şekilde alarm taktırmanızı öneriyoruz alarm sistemlerinde size önerdiğimiz markalar;

DSC (Kanada)

General Electric (ABD)

Caddx (ABD)

Honeywell (ABD)

                                                                             

Gibi bilinen ve profesyonel markalardır ve sorun çıktığında 2 yıla kadar bire bir değişim garantisi veriyoruz.

Alarm panelleri programlaması kolay fakat yeni taktıran ve bilmeyen kişiler biraz çekingen davranıyor ve korkuyorlar Dsc gibi markalar programlaması zor olsa da öğrenilebilir.

Artık telefon televizyon gibi birçok şey akıllandığı gibi evlerimizde akıllandı. Bunun la birlikte birçok şey de artık akıllı hale geldiği gibi kontrol etmesi hayli kolaylaştı. Oturduğunuz yerden perdeleri kaldırabilir, gazı kesebilirsiniz. Su ve elektrikler de buna dâhil böyle oldukça bütün işler daha kolay oldu can ve mal kaybı en aza indiren bu sistem artık yeni evlerin hepsinde tercih ediliyor. Bir yangın esnasında veya su bakında hemen müdahale edebilirsiniz. Birçok evde alarm olarak ışın bariyeri tercih ediliyor ışın bariyerleri arasından birisi geçtiği bir cisim geçtiğinde lazerler kesilir ve sisteme sinyal gönderir ve sistemin çalışmasını sağlar. Bu sayede hırsızlara karşı daha güvenli ortam sağlar.

Metal Detektörlüleri

Dedektörler kişinin üzerinde kötü madde bularak bilgilendirir ve kişileri uyarır.

Kartlı Geçiş Sistemi

Sadece kişide olan özel kart veya o karta aktarılmış yetkiler sayesinde kapı vb yerleri açmasını sağlar.

Parmak İzi Sistemi

Parmak izi sayesinde yetkilendirme yaparak belirli kapıları belirli kişilere açılabilir.

Trafik Bariyer Sistemi

Otopart, apartman gibi yerlerde kullanılmasını sağlayan bu sistem sadece belli kişilere geçiş yaptırır.

Turnikeler

Denetim, sıra gibi sıkıntıları ortadan kaldıran bu sistem uzaktan yardımıyla kişiye yolu açabilir.

Access Kontrol sistemi

Access kontrol sistemi personel ve ziyaretçi takibi yapmak için kullanılır ve bu sayede kişi saat kaçta burada olmuş ve kaçta çıkış yapmış hangi kapılardan geçmiş gibi birçok ön bilgiye sahip olan güvenlik her olaydan haberdar olabiliyor ve zamanında müdahale edebiliyor.