IP Kamera Sistemleri İzmir

 

Günümüzde yaygın olarak kullanılan ve çok sık olarak duyduğumuz ip kamera sistemlerini en kısa biçimde özetlemek gerekirse:

İp kamera Sistemleri izmir, ip kamera sistemleri izmir, network kamera sistemi fiyatları, ip güvenlik sistemleri izmir, ip kayıt sistemi, ip iş yeri kamera sistemi, ip kamera fiyatları, ip kayıt cihazları

IP Kameralar görüntüyü dijital olarak network kablosu üzerinden gönderir. Diğer eski sistemlerde olduğu gibi koaksiyel kablo üzerinden görüntü sinyali değil, network kablosu üzerinden veri olarak gönderir. Buda görüntünün dijital olmasından dolayı çok aşırı net ve keslin çizgilere sahip kaliteli bir görüntü verir bize.

IP Kamera Sistemi kurmak, bilgisayar network sistemi kurmakla aynıdır. Her kameraya bir ip numarası atanır, aynı network sisteminizdeki bilgisayarlar gibidir. Ip kameranın adı da buradan gelmektedir.

IP Network Kamara Güvenlik Sistemleri

IP Kamera sistemini kurarken diğer eski sistemlerdeki gibi her kameradan bir görüntü kablosu çekmemize gerek yoktur. Network tabanlı olduğu için switch sistemleri ile gruplayıp, tek kablo üzerinden dilediğimiz kadar ip kamera görüntüsü gönderebiliriz. Network tabanlı olduğundan dolayı fiber optik alt yapı ile yüzlerce km ötedeki bir kamerayı çok net ve kesintisiz olarak izleyebiliriz. Günümüzde MOBESE sistemlerinde kullanılan alt yapılar aynı bu şekildedir. Veya AP cihazlar sayesinde görüntüyü kilometrelerce uzağa kablosuz aktarabilirsiniz.

IP Kameralar akıllıdır. Bu şu demek, eski sistemlerde kameralardan görüntü kablosuz çekilir ve kamera sadece görüntü sinyali gönderirdi. Ip kameraların ise her kameranın ayrı bir ara yüzü vardır ki buradan kamerayı farklı şekilde programlayabilir, mesela bir kamerayı ftp sunucu üzerine bağlayıp oraya istediğimiz saatlerdeki görüntünün resmini çekip yollatabiliriz. Ya da burada hareket olduğu an resim çekip mail attırabiliriz gibi,  gelişmiş kendi ara yüzü sayesinde daha bir çok ayar yapılabilir.

İzmir IP Kamera sistemleri; POE Teknolojisi sayesinde aynı kablodan hem enerjisini hem de görüntüyü gönderebiliriz. Enerji için ayrı bir kablo çekilmesine veya farklı bir aparat kullanılmasına gerek kalmaz.

IP Kamerayı kayıt eden cihazlar network dijital kaydedici kelimelerinin baş harflerinden gelen NVR Cihazlardır.

Uzman Görüşlerin son yıllarda hızla yayılan ip kamera sistemlerinin tüm kamera teknolojilerinin önüne geçeceği yönünde. Yalnız günümüzde fiyatlarının yüksek olmasından satış konusunda diğer kamera sistemlerine göre biraz daha zayıf fakat fiyatların aşağı çekilmesiyle beraber satışlarınında giderekartması bekleniyor.

IP Kamera Sistemlerinin basit bağlantı şeması aşağıdaki gibidir.